B156XTK01.0 NT156WHM-T00 Replacement 15.6" 40 Pins 60Hz 1366x768 IPS Slim OnCell Touch Screen Digitizer LCD Display LED Panel for Dell for HP for Lenovo for Acer for ASUS (HD Touch with Tabs)
★★★★★ 4.8 79 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by demo.e2pdf.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Brand New B156XTK01.0 NT156WHM-T00 Replacement 15.6" 40 Pins 60Hz HD 1366x768 IPS Slim LCD Touch Screen Display LED Panel for Acer for HP for Lenovo for Dell Inspiron 15 3567 3558 LCD Screen for P47F001 Display
  • Brand New Replacement Embedded Touch LCD LED Screen Display HD 1366x768 15.6" Bottom Right eDp 40 Pins Connector B156XTK01.0 NT156WHM-T00 (40-Pin, Standard/Large connector, with Top and Bottom Brackets)
  • WARNING: 15.6 inch Touch Screen LCD Panel with eDp 40Pin Connectors. Many Different Part Numbers are Compatible, Please Double Check the Part Number of Your Original LCD and Make Sure Our Part is What You Need. If You Do Not Know What Exact 15.6" LCD You Need, Please Feel Free to Contact Us
Item Weight 12.3 ounces
Manufacturer Rinbers Tech
Item model number B156XTK01.0
Product Dimensions 14.17 x 9.06 x 0.2 inches
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
79 ratings | 32 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (69)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)