Rotary Cam Switch DIN Rail Mounted 2/3/4/6/7 Position 32A 690V 3 Poles Changeover Gear Selector LW26-32 LW28 YMW26-32/3(0-1 (DIN))
★★★★★ 4.5 60 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by demo.e2pdf.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
SwitchesModel Number: LW26-32/3DINRated Current: 32AMax. Voltage: 690VPole Number: 3 Levels
  • Switches
  • Rotary Cam Switch DIN Rail Mounted 2/3/4/6/7 Position 32A 690V 3 Poles Changeover Gear Selector LW26-32 LW28 YMW26-32/3
Color 0-1 (DIN)
Terminal Blade
Brand Name KKHKWVBMN
Part Number CQDAARMRZ-0-1(DIN)
Switch Type Bipolar Transistor
Circuit Type 1-way
Contact Type Normally Closed
Manufacturer KKHKWVBMN
Material Type Acrylonitrile Butadiene Styrene
Mounting Type DIN Rail Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 0.01 Amps
Operation Mode OFF-NONE-ON
Item Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Number of Items 1
Contact Material Alloy Steel
Operating Voltage 1 Kilovolts
Specification Met UL
Number of Positions 1
Lower Temperature Rating 1 Degrees Celsius
Upper Temperature Rating 1 Degrees Celsius
International Protection Rating IP00
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
60 ratings | 25 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (50)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)